دسته‌ها
اخبار حقوقی و قضائی اخبار و اطلاعیه ها

بیانیه مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه

دوران توهین‌های مکرر به وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه به پایان رسیده است

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در بیانیه‌ای نوشت: دوران توهین های مکرر به وکلا و کارشناسان رسمی این مرکز به پایان رسیده است.
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، متن بیانیه مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه به شرح زیر است:
طی چند روز اخیر هجمه هایی پیرامون شباهت لوگو و آرم سینه کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلا، کارشناشان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه صورت گرفته است. به طوری که عیسی امینی، رئیس کانون وکلای مرکز انتقادات شدیدی پیرامون این موضوع مطرح و این اقدام را بهت آور خوانده بود. در همین راستا روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناشان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه بیانیه ای صادر کرده است که متن آن به شرح زیر است:
بسمه تعالی
در طول تاریخ، مطالعات بسیاری بیانگر وجود رابطهای قوی بین خدمات حقوقی و کیفیت زندگی مردم و حیات نهادها، بنگاهها و دولتها بوده و هستند. شاید کمتر کسی در دنیا باشد که به اهمیت این دسته از خدمات که عمدهترین عرضه کنندگان آن وکلا و کارشناسان رسمی هستند واقف نباشد.
بنابراین، حاکمیت در کشورهای مختلف حساب ویژهای برای این حوزه باز کرده و در بسیاری موارد دیده می شود که مدیریت و سیاستگذاری این حوزه را در دست خود می گیرد. نظام جمهوری اسلامی ایران که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی داعیه دار پیشرفت و توسعه در دنیا محسوب می شد شاهد مشکلات عدیده ای در حوزه دسترسی مردم به خدمات حقوقی بود.
از این جهت، در سال ۱۳۷۹ و در اقدامی تحولآمیز نهادی تحت نظر قوه قضاییه تاسیس کرد که به مشکلات مذکور فائق آید. آن چیز که مایه تاسف است این است که در طول تاریخ از بدو تاسیس این مرکز، نهادهای موازی به جای اتخاذ سیاستی مبتنی بر همافزایی و کمک به مردم، تنها سنگاندازی و مانعتراشی کرده و موجبات عدم پیشرفت و توسعه این مرکز را فراهم آوردند. چه وقت هایی که باید تفکر می شد و به فکر جامعه وکالت بود، اما صرف طرح ریزی برای توهین و تشویش فضای فکری این جامعه شد.
چه فرصت هایی برای همکاری بیشتر فراهم بود اما صرف دخالت در اراده قانونگذار کشور همچون حذف نام مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه از بند چ ماده ۸۸ برنامه ششم توسعه کشور شد که الحمدلله این گونه سنگاندازیها ره به جایی نبرد و نخواهد برد. آن چیز که قابل توجه است این است که همزمان با انتصاب آیت الله رئیسی توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به منصب ریاست قوه قضاییه و آغاز تحول قضایی، دوران تحول مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده نیز آغاز شد. در این بین، برخی افراد که صرفاً شکل و شمایل صنفی دارند، نیز تمام تلاش خود را جهت تخریب همهجانبه مرکز به کار گرفتند.
اما مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه که تنها نهاد ملی ثبت شده در حوزه وکالت و کارشناسی و اخیراً مشاوران خانواده است، به هیچ کدام از این تلاش های بیهوده توجه نکرد و راه خود را آغاز کرد. بهتر است چشمان خود را باز کنیم در شرایطی که دسترسی مردم به خدمات حقوقی (به هر دلیلی) کم است، نهاد وکالت کشور در سطح بین الملل تقریباً گمنام است و همچنین در شرایطی که تاکید چند باره پیرامون اهمیت و پیگیری حقوق عامه توسط مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) صورت گرفته است، مشاهده می کنیم که برخی از اعضای این خانواده بیشتر وقت خود را صرف مسائل بسیار خردی نظیر نشان مرکز، آرم سینه و… می کنند که هیچ ربطی هم به آن ها نداشته و با حفظ استقلال این نهاد ملی در تغایر آشکار است.
اما مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده با همت بلند خود بار روی زمین مانده نهاد وکالت، کارشناسی رسمی و مشاوره خانواده را بر دوش خواهد کشید و خود را اسیر مسائل ناچیز و وقتگیر نخواهد کرد.
پیشرفت و توسعه همهجانبه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده بر همگان آشکار است. اما برخی افراد تاب و تحمل این پیشرفت را ندارند. برای مثال همزمان با برگزاری همایش آموزشی بررسی جرایم اقتصادی با حضور دکتر مسعودی مقام و استقبال وکلا، کارآموزان و کارشناسان کشور موجی از حملات نامنصفانه و بیهوده را مبنی بر شباهت نشان و آرم سینه مرکز و کانون را متوجه این نهاد ملی کردند. پیرامون همین موضوع و برای نخبگان هنری که خود را به کور رنگی زده اند، موارد زیر قابل اشاره است:
۱) لوگو و آرم سینه مرکز هر دو دایره شکل هستند. این در حالی است که لوگو و آرم سینه کانون بیضی شکل هستند.

۲) طبق استعلامات صورت گرفته، رنگ لوگوی کانون بنفش است. این در حالی است که علیرغم مطالعات تطبیقی برای انتخاب رنگ و برای ممانعت از همرنگی سبز آبی انتخاب شد.
۳) کانون از نماد حقوقی خورشید استفاده کرده است. اما در لوگوی مرکز علیرغم اینکه این نشان نماد کارشناسی نیز است از آن استفاده نشد.
۴) مرکز از نماد حقوقی قلم استفاده کرده است که در لوگوی کانون وجود ندارد.
۵) نوع کتابهای موجود در لوگوی کانون و مرکز کاملاً متفاوت است.
۶) نماد کناری لوگوها که گندم و زیتون هستند به طور کلی با یکدیگر متفاوت هستند
۷) در لوگوی مرکز، نماد مشاوره خانواده وجود دارد.
برای مطالعه بیشتر فلسفه طراحی لوگوی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه می توانید به فایل زیر مراجعه کنید.
در انتها دو نکته مهم قابل توجه است. اولاً اینکه شاید بد نباشد به خاطر تشویش اذهان عمومی و ارائه اطلاعات نادرست علاوه بر برگزاری کلاس های ابتدایی هنر، طرح شکایت نیز علیه این افراد نمود. ثانیاً بهتر است افرادی که وقت خود را صرف دخالت در امور دیگران می کنند کارهای مربوط به نهاد وکالت که شصت و شش سال است روی زمین مانده را انجام دهند. مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از ابتدای دوران جدید خود رویکردی اتخاذ کرده است که وقت خود را صرف نزاع در خانواده وکالت و کارشناسی نکند. اما به افرادی که قصد تشویش فضای این خانواده را دارند هشدار می دهد دوران توهین های بی جا و مکرر به وکلا و کارشناسان این نهاد به پایان رسیده است.

دسته‌ها
اخبار مرکز اخبار و اطلاعیه ها اطلاعیه های ضروری

ارسال نامه به ریاست کل دادگستری اصفهان جناب آقای حبیبی

ارسال نامه به ریاست کل دادگستری اصفهان جناب آقای حبیبی
دسته‌ها
اخبار مرکز اطلاعیه های ضروری

نخستین کتاب در کشور در زمینه کارشناسی رشته مهندسی آب

با تلاش و همت سه عضو مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه «دکتر محمد مهدی متین زاده (کارشناس رسمی مرکز کارشناسان استان اصفهان)، مهندس هوشنگ غلامی (کارشناس رسمی مرکز کارشناسان رسمی مرکز تهران)، زهرا متین زاده (کارشناس ارشد حقوق خصوصی)وکیل پایه یک دادگستری مرکز وکلای استان اصفهان» نخستین کتاب در کشور در زمینه کارشناسی رشته مهندسی آب به صورت کاملاً تخصصی با عنوان ((مباحث فنی و حقوقی در کارشناسی امور آب به همراه نمونه سئوالات آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری در امور آب)) و با همکاری مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه انتشار یافت. کاربرد کتاب حاضر شامل موارد زیر است:

 

✓ به کارشناسان رسمی دادگستری در امور آب کمک می کند تا از طیف وسیعی تجربیات کارشناسی انجام شده بهره مند شوند.

 

✓ به علاقمندان مباحث فنی و حقوقی در کارشناسی امور آب کمک می کند تا ضمن آشنائی با ابعاد فنی و حقوقی ،با زمینه های علمی و تجربی این مباحث آشنا شوند.

 

✓ به پذیرفته شدگان آزمون های کارشناسی امور آب کمک می کند تا در دوره کارآموزی و پس از آن ، به مرجعی مستند و جامع در زمینه کلیه مباحث فنی و حقوقی کارشناسی امور آب دسترسی داشته و در ضمن دوره کارآموزی پرباری را سپری کنند.

 

✓ به داوطلبان در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در امور آب کمک می کند تا ضمن آشنائی با قوانین ، مقررات و حدود و ثغور امور کارشناسی ، با نمونه سئوالات آزمون های دوره های قبل و پاسخ آنها نیز آشنا شده و در آزمون نتیجه بهتری بگیرند.

 

جهت خرید محصول به صورت زیر است:

• مراجعه به وبگاه رسمی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه-قسمت فروشگاه محصولات به نشانی:

https://lowyerscenter.ir/

• مراجعه به وبگاه انتشارات پژواک عدالت به نشانی:

http://p-edalat.ir/

• (نشانی نمایندگی انتشارات پژواک عدالت: تهران، خیابان انقلاب، خیابان ۱۲ فروردین، پلاک ۲۸۶، طبقه همکف، واحد۱، فروشگاه انتشارات ترمه،

نشانی انبار: تهران، بزرگراه شهید سلیمانی(رسالت)، بعد از خیابان استاد حسن بنا، به سمت میدان رسالت، خیابان شهید علیرضا احمدی، پلاک۲۱، طبقه همکف. پشتیبانی فروش: ۰۲۱۲۲۳۱۸۵۲۴)

دسته‌ها
اخبار مرکز

آزمون جذب کارشناسان رسمی دادگستری

آقای دکتر محمد پرورش رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان طی مصاحبه ای با خبرگزار صداوسيما از برگزاری آزمون جذب کارشناسان رسمی دادگستری در روز پنجشنبه ۲۰ شهوریور ماه سال جاری خبر داد دکتر پرورش تعداد داوطلبین و شرکت کنندگان در آزمون جذب کارشناس رسمی دادگستری در سطح استان اصفهان را ۳۱۵۰ نفر اعلام که در ۶۰ رشته کارشناسی با هم رقابت خواهند کرد. دکتر پرورش تعداد سوالات آزمون را ۶۵ – ۵۵ سوال اعلام که از مجموع سوالات آزمون تعداد ۱۰ سوال عمومی و بقیه سوالات تخصصی میباشند. وی افزود آزمون موصوف به منظور جذب کارشناسان رسمی دادگستری مرکز کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار و متولی فرایند ازمون سازمان سنجش میباشد.

 

رئیس مرکز کارشناسان استان اصفهان سهمیه اختصاص یافته از آزمون مورخه ۲۰ شهریور سال جاری به استان اصفهان را کسب حد نصاب از آزمون اعلام و ابراز امیدواری کردند که با تقویت کادر کارشناسی استان، در ارائه خدمات کارشناسی به مردم شریف استان و سازمانها و ادارات دولتی و بخش خصوص بیش از پیش ایفای نقش نمایند. دکتر پرورش ضمن تاکید بر مراعات پروتکل های بهداشتی در طول مراسم برگزاری آزمون، اعلام داشتند این آزمون بعلت شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سال ۱۳۹۸ برگزار نگردید و ناچاراً با تاخیر چندماهه در مورخه ۲۰/۶/۹۹ برگزار خواهد شد و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان به منظور تقویت و افزایش سطح ایمنی محل برگزاری آزمون بالاخص داوطلبین عزیز مقادیری از ملزومات بهداشتی را در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد داد.

روابط عمومی مرکز کارشناسان
رسمی دادگستری استان اصفهان

دسته‌ها
اخبار مرکز گالری تصاویر

دیدار با رئیس محترم شرکت شهرک ها

⁩دیدار اعضای هیأت مدیره و بازرسین
مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان با جناب آقای دکتر بگی رئیس محترم شرکت شهرک ها

دیدار با رئیس محترم شرکت شهرک ها دیدار با رئیس محترم شرکت شهرک ها دیدار با رئیس محترم شرکت شهرک ها دیدار با رئیس محترم شرکت شهرک ها دیدار با رئیس محترم شرکت شهرک ها

⁩در این جلسه رئیس محترم هیأت مدیره ضمن تبریک سالروز ازدواج آسمانی مولای متقیان حضرت علی (ع) و بانوی دوعالم حضرت فاطمه (س) و اظهار اینکه دیدار در این روز را به فال نیک گرفته تا انشالله فتح بابی برای ارجاعات کارشناسی به مرکز کارشناسان باشد و همچنین ایشان در مورد جایگاه مرکز و فعالیت های این مجموعه توضیحاتی فرمودند که جناب آقای دکتر بگی با استقبال و اظهار خرسندی از این ملاقات اظهار نمودند وبا شناخت حاصل شده نسبت به ارجاعات کارشناسی اقدامات لازم را با واحد حقوقی بعمل خواهد آورد و⁦⁩ همچنین ترتیباتی مقرر شد که کارشناسان بتوانند از بانک اطلاعاتی شرکت برای پیشبرد بهتر کار استفاده نمایند.

دسته‌ها
اخبار مرکز اطلاعیه های ضروری

فراخوان جذب داور

فراخوان جذب داور

دسته‌ها
اخبار مرکز

دیدار با مدیرکل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان

 

جلسه مورخ : ۹۹/۰۴/۱۹ اعضای هیأت مدیره و بازرسین مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان با جناب آقای کلانی مدیرکل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان

مدیرکل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان مدیرکل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان مدیرکل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان

➖➖➖➖➖

⁦🖋️⁩جلسه پیرامون نحوه ارجاع عادلانه کارشناسی در رشته های مرتبط و همجنین ارتقاء سطح علمی کارشناسان با موضوعات و مشکلات مربوطه در خصوص پرونده های ارجاعی ارز آن اداره محترم بود.

همچنین در پایان مقرر گردید با کمک آن اداره محترم و مرکز کارشناسان دوره های آموزشی تخصصی و پزوهشی هرچه سریع تر برگزار گردد.